Młodzież Poznań

Zjazd Młodzieży w Poznaniu

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zjazd młodzieży Poznań 2010

Email Drukuj PDF

ADS - Jednostka specjalna

Co oznacza to hasło? Pierwsza jego część - skrót A.D.S. - symbolizuje równomierny rozwój człowieka we wszystkich płaszczyznach. Drugi człon - jednostka specjalna - oznacza, że jako ludzie stworzeni na obraz i podobieństwo Boga jesteśmy szczególnie przeznaczeni do służby Panu. I nie jest to prosta, byle jaka misja. Każdy kto wstępuje w szeregi armii Boga Najwyższego, staje się członkiem elitarnej jednostki do zadań specjalnych. Tym zadaniem jest dla nas głoszenie ewangelii na całym świecie. Zgodnie z tym przeświadczeniem, część czasu podczas zjazdu przeznaczyliśmy na ewangelizację.

Jak wspomnieliśmy zjazd w Poznaniu miał na celu nie tylko pokazać nam, młodym ludziom, jak można dbać o życie duchowe, ale także jak zadbać o zdrowie cielesne i cieszyć się długim, szczęśliwym życiem. Organizatorzy corocznych zjazdów znani są już z pragmatycznego podejścia do życia, dlatego nie skończyło się na samych wykładach.

Poranki były poświęcone nie tylko na osobisty, jak i wspólny kontakt z Bogiem, ale także na naukę rozciągania, profesjonalnie nazywanego stretching'iem. Wiedzę na temat tego jak poprawnie wykonywać ćwiczenia, oraz jak planować sobie treningi, żeby się nie przeciążyć, poszerzał zaproszony w tym celu nauczyciel w-f'u.

Zdrowe ciało, to także zdrowe odżywianie. W tym celu odbył się specjalny pokaz mówiący o tym, jak można zdrowo (i tanio!) się odżywiać, nie czyniąc jednocześnie z jedzenia religii. Jak udowodniliśmy przy pomocy stopera, pełnowartościowe, syte śniadanie, ze niecałe 3zł, można bez pośpiechu przyrządzić i zjeść w ciągu zaledwie 10 minut. A w między czasie nasz model zdążył jeszcze przebrać się z piżamy! To, czego się nauczyliśmy, mogliśmy wypróbować w praktyce podczas posiłków. Dzięki życzliwości firmy PRIMAVIKA mieliśmy możliwość skosztowania ich wybornych maseł orzechowych.

W czasie zjazdu nie zabrakło także rozkoszy dla ducha. Programy były wzbogacone o liczne pieśni, które tak wszystkim przypadły do gustu, że w piątek, zupełnie spontanicznie, wieczór uwielbienia naszego Boga przedłużył się.

Życie chrześcijanina często nie bywa proste. Dlatego też sobotnie kazanie mówiło o porażce z Bogiem. Czy to jest możliwe, że działając w Bożej sprawie, a nawet na wyraźne Boże polecenie, możesz odnieść sromotną klęskę? W Biblii mamy takie historie. Są to często trudne tematy, burzące nasz sloganowy sposób postrzegania Boga. W tym roku mieliśmy okazję zmierzyć się z tym problemem oko w oko i dzięki temu jeszcze bardziej zbliżyć się do naszego kochającego Stwórcy.

Zdrowy chrześcijanin powinien mieć także zdrowe relacje z innymi ludźmi. Rzeczą oczywistą jest, że kościół odgrywa dużą rolę w życiu każdego stworzonego człowieka. Niech świadczy o tym choćby fakt, że gdyby według Jezusa kościół nie był potrzebny, to Bóg nie bawiłby się w jego zakładanie. Skoro jednak już jesteś członkiem kościoła, to skąd masz wiedzieć, czy model grupy do której należysz jest zdrowy? Skąd możemy wiedzieć, że nie ulegamy manipulacji, albo nie podążamy bezwiednie za tłumem? W bardzo obrazowy sposób pokazał nam to pastor Daniel Majewski. Podczas swoich sobotnich warsztatów podzielił słuchaczy na cztery grupy. Każda grupa miała swojego lidera, ale w każdej z nich stworzył odmienny model kościoła. Następnie odbył się konkurs biblijny, którego wynik pastor przewidział z góry - wygrać mogła tylko zdrowa grupa, w której wszyscy członkowie są równi, każdy ma prawo do zadawania pytań i sugerowania odpowiedzi.

Cieszymy się, że po raz kolejny wspólnie wielbiliśmy Boga i integrowaliśmy się wzajemnie. Mamy nadzieję, że przybliżyło to Twoje serce do Boga, a także poznałeś wiele wartościowych osób.

Do zobaczenia za rok! Już wkrótce ukaże się więcej sprawozdań z tego co się działo. Jeżeli chcesz, możesz także zostawić własny komentarz Śmiech

Komentarze  

 
#8 aga 2010-11-30 20:25
ciekawy program, a niestety mogłam być tylko na sobotnim nabożeństwie, ale i tak brawa dla organizatorów, jak zawsze daliście radę :)
Cytować
 
 
#7 Kuba 2010-11-18 20:57
Cytuję Pawełek:
mi się też bardzo podobał ten zjazd :) a to śniadanie kosztuje 2,09 PLN!!!! i to dla mnie-nie jem mało ;p za3 zł to jeszcze dwa jabłka można dorzucić do tego ;p

I drugie śniadanie wtedy też jest z głowy :D
Cytować
 
 
#6 Pawełek 2010-11-18 20:27
mi się też bardzo podobał ten zjazd :) a to śniadanie kosztuje 2,09 PLN!!!! i to dla mnie-nie jem mało ;p za3 zł to jeszcze dwa jabłka można dorzucić do tego ;p
Cytować
 
 
#5 Natka 2010-11-18 18:51
Nie mogę się doczekać następnego zjazdu :-) . Według mnie był on świetny i mi na pewno dał coś do myślenia (szczególnie Pawełek Pałerek ;-) ). Tęsknię za wszystkimi moimi znajomymi. Mam nadzieję że niedługo się spotkamy. Pozdrawiam Zjazdowiczów :lol:
Cytować
 
 
#4 Karen 2010-11-18 16:06
To z pewnością nie był mój ostatni zjazd w Poznaniu :)! :lol:
Cytować
 
 
#3 Kuba 2010-11-17 22:55
Bardzo się cieszę, że mogłem kolejny raz spotkać tylu ludzi kochających Boga w jednym miejscu. Już za wami tęsknię. Do zobaczenia na kolejnym zjeździe!
Cytować
 
 
#2 Jagoda 2010-11-16 21:22
Najbardziej w całym zjeździe podobał mi się czwartek. Gry były świetnie zorganizowane i cudownie rozłożone. Zainspirował mnie także sobotni wykład Daniela Majewskiego, który przez swoją mowę oczarował ludzi, którzy zupełnie zapomnieli o kolacji. Poznałam też wielu ciekawych ludzi, z którymi utrzymuję stały kontakt i wspólnie rozmawiamy o Bogu. :lol:
Cytować
 
 
#1 Daniel 2010-11-15 19:56
To był mój pierwszy zjazd w poznaniu i napewno nie ostatni ;-)
Było bardzo fajnie ciekawy program, miłe towarzystwo.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

You are here: