Młodzież Poznań

Zjazd Młodzieży w Poznaniu

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Błąd
  • XML Parsing Error at 1:98. Error 9: Invalid character

Email Drukuj PDF

ADS - Jednostka specjalna

Co oznacza to hasło? Pierwsza jego część - skrót A.D.S. - symbolizuje równomierny rozwój człowieka we wszystkich płaszczyznach. Drugi człon - jednostka specjalna - oznacza, że jako ludzie stworzeni na obraz i podobieństwo Boga jesteśmy szczególnie przeznaczeni do służby Panu. I nie jest to prosta, byle jaka misja. Każdy kto wstępuje w szeregi armii Boga Najwyższego, staje się członkiem elitarnej jednostki do zadań specjalnych. Tym zadaniem jest dla nas głoszenie ewangelii na całym świecie. Zgodnie z tym przeświadczeniem, część czasu podczas zjazdu przeznaczyliśmy na ewangelizację.

Jak wspomnieliśmy zjazd w Poznaniu miał na celu nie tylko pokazać nam, młodym ludziom, jak można dbać o życie duchowe, ale także jak zadbać o zdrowie cielesne i cieszyć się długim, szczęśliwym życiem. Organizatorzy corocznych zjazdów znani są już z pragmatycznego podejścia do życia, dlatego nie skończyło się na samych wykładach.

Poranki były poświęcone nie tylko na osobisty, jak i wspólny kontakt z Bogiem, ale także na naukę rozciągania, profesjonalnie nazywanego stretching'iem. Wiedzę na temat tego jak poprawnie wykonywać ćwiczenia, oraz jak planować sobie treningi, żeby się nie przeciążyć, poszerzał zaproszony w tym celu nauczyciel w-f'u.

Zdrowe ciało, to także zdrowe odżywianie. W tym celu odbył się specjalny pokaz mówiący o tym, jak można zdrowo (i tanio!) się odżywiać, nie czyniąc jednocześnie z jedzenia religii. Jak udowodniliśmy przy pomocy stopera, pełnowartościowe, syte śniadanie, ze niecałe 3zł, można bez pośpiechu przyrządzić i zjeść w ciągu zaledwie 10 minut. A w między czasie nasz model zdążył jeszcze przebrać się z piżamy! To, czego się nauczyliśmy, mogliśmy wypróbować w praktyce podczas posiłków. Dzięki życzliwości firmy PRIMAVIKA mieliśmy możliwość skosztowania ich wybornych maseł orzechowych.

W czasie zjazdu nie zabrakło także rozkoszy dla ducha. Programy były wzbogacone o liczne pieśni, które tak wszystkim przypadły do gustu, że w piątek, zupełnie spontanicznie, wieczór uwielbienia naszego Boga przedłużył się.

Życie chrześcijanina często nie bywa proste. Dlatego też sobotnie kazanie mówiło o porażce z Bogiem. Czy to jest możliwe, że działając w Bożej sprawie, a nawet na wyraźne Boże polecenie, możesz odnieść sromotną klęskę? W Biblii mamy takie historie. Są to często trudne tematy, burzące nasz sloganowy sposób postrzegania Boga. W tym roku mieliśmy okazję zmierzyć się z tym problemem oko w oko i dzięki temu jeszcze bardziej zbliżyć się do naszego kochającego Stwórcy.

Zdrowy chrześcijanin powinien mieć także zdrowe relacje z innymi ludźmi. Rzeczą oczywistą jest, że kościół odgrywa dużą rolę w życiu każdego stworzonego człowieka. Niech świadczy o tym choćby fakt, że gdyby według Jezusa kościół nie był potrzebny, to Bóg nie bawiłby się w jego zakładanie. Skoro jednak już jesteś członkiem kościoła, to skąd masz wiedzieć, czy model grupy do której należysz jest zdrowy? Skąd możemy wiedzieć, że nie ulegamy manipulacji, albo nie podążamy bezwiednie za tłumem? W bardzo obrazowy sposób pokazał nam to pastor Daniel Majewski. Podczas swoich sobotnich warsztatów podzielił słuchaczy na cztery grupy. Każda grupa miała swojego lidera, ale w każdej z nich stworzył odmienny model kościoła. Następnie odbył się konkurs biblijny, którego wynik pastor przewidział z góry - wygrać mogła tylko zdrowa grupa, w której wszyscy członkowie są równi, każdy ma prawo do zadawania pytań i sugerowania odpowiedzi.

Cieszymy się, że po raz kolejny wspólnie wielbiliśmy Boga i integrowaliśmy się wzajemnie. Mamy nadzieję, że przybliżyło to Twoje serce do Boga, a także poznałeś wiele wartościowych osób.

Do zobaczenia za rok! Już wkrótce ukaże się więcej sprawozdań z tego co się działo. Jeżeli chcesz, możesz także zostawić własny komentarz Śmiech

Komentarze  

 
#8 aga 2010-11-30 20:25
Cytować
 
 
#7 Kuba 2010-11-18 20:57
Cytować
 
 
#6 Pawełek 2010-11-18 20:27
Cytować
 
 
#5 Natka 2010-11-18 18:51
Cytować
 
 
#4 Karen 2010-11-18 16:06
Cytować
 
 
#3 Kuba 2010-11-17 22:55
Cytować
 
 
#2 Jagoda 2010-11-16 21:22
Cytować
 
 
#1 Daniel 2010-11-15 19:56
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

You are here: