Młodzież Poznań

Zjazd Młodzieży w Poznaniu

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Co się działo?

Meczyk

Email Drukuj PDF

Mecz

Polska Orły vs. Słonie Wybrzeże Kości Słoniowej


Polska - Wybrzeże Kości SłoniowejIdziemy na mecz! Dla prawdziwych fanów piłki nożnej to nie nowość, ale dla większości osób z naszej grupy pomysł był szalony. Na mecz? Nigdy w życiu nie widziałem nawet stadionu z bliska. A co dopiero myśleć o tym, żeby iść na mecz? Może więc warto ten stan rzeczy odmienić? Okazja była nieprzeciętna: mecz towarzyski Polska - Wybrzeże Kości Słoniowej, na stadionie Lecha w Poznaniu. Kiedy? 17 XI 2010, czyli środa wieczorem. Czemu nie? Bilety tanie, a można zobaczyć naszą reprezentację w akcji na żywo, i to w starciu z najlepszą drużyną Afryki. A i przy okazji popatrzymy sobie, jak wygląda nasz stadion przygotowany na Euro 2012.

Zebrała się spora grupka debiutujących kibiców. Razem są większe emocje, bo w pojedynkę, to trochę nieswojo stać pośrodku tłumu skandującego: bij murzyna! Nasza gromada była dość nietypowa, bo międzynarodowa, co tym bardziej rozgrzewało atmosferę. Jednak największe wrażenie robiło 40 000 biało-czerwonych kibiców powtarzających za komentatorem nazwisko strzelca bramki. Niesamowita była fala na wiwat naszej drużyny, która wykonana na taką skalę jest niezapomnianym przeżyciem. Podobnie jak Hymn Narodowy, śpiewany przez najlepszych kibiców świata.

Ciekawe tylko jak czuła się drużyna przeciwna, której reprezentantów na trybunach zabrakło. Chyba nie było im w takim środowisku najlepiej, skoro wygraliśmy z nimi 3:1. My natomiast czuliśmy się świetnie. Kto z nami nie był, niech żałuje.

Do zobaczenia przy następnej okazji!

Poprawiony: sobota, 20 listopada 2010 16:46
You are here: